Historia wysp Ustal Naror


Odręczna mapa wysp Ustal Naror

Ludy wysp Ustal Naror (Po marsku Nasze Wyspy. Nazywane czasem w Europie Wyspami Absurdu.) są spokrewnione albo z Aeloahalindoańczykami (język), albo z Marami (język). Aeloahalindoa i Maria na Pierwszej Usta Naror ustabilizowały się już w X. w. p.n.e. Inne plemiona długo nie tworzyły państw i trafiały pod wpływy marskie, aeloahalindoańskie, japońskie oraz europejskie.

Aeloahalindoa od początku walczyła z Marią o regiony ujść rzek Aoanaemoy oraz Byagoy. Jej stolicą była Olaneamoa. W VIII w. p.n.e. aeloahalindoańscy żeglarze dopłynęli do Grecji, gdzie właśnie wymyślono pieniądze. Jednocześnie w kraju wybuchło powstanie ludności poddanej. W wyniku tych dwóch zjawisk powstała szczególna postać feudalizmu - oparta na podziale na chłopów, księżycowe osły i seniorów, obrocie pieniędzmi, kamieniami, ziemią i pracą oraz podkradaniu.
Seniorzy musieli uzyskiwać pieniądze. Uzyskiwali je sprzedając zboże do Europy. (Uzyskiwali też inne towary.) Stanowili poważną konkurencję dla Polski. Pieniądze wymieniali na Kamienie Własności oznaczające własność ziemi (pól gotowych do zbioru, który wykonywali samodzielnie) u księżycowych osłów. Jeżeli ktoś siał lub orał na ich polach, jeżeli dotknęli Świętych Kamieni albo jeżeli nie dali księżycowemu osłowi pieniędzy w ciągu dnia po otrzymaniu Kamieni Własności (Chyba, że księżycowy osioł dał kamienie w zamian za pieniądze dane z własnej woli przez seniora.) , byli kamienowani.
Księżycowe osły wymieniały Kamienie Własności na pieniądze u Seniorów i Święte Kamienie na pracę u chłopów. Aby mieć "towary" na wymianę, musieli podkradać Święte Kamienie chłopom i Kamienie Własności seniorom. Za pieniądze kupowali w Europie prawdziwe towary. Jeżeli nie dali chłopu Świętych Kamieni w ciągu jednego dnia po otrzymaniu od seniora pieniędzy albo seniorowi Kamieni Własności po zaoraniu albo obsianiu przez chłopa ich pola (Musieli też dawać odpowiednie kamienie chłopom/seniorom, którzy z własnej woli wykonali dla nich pracę/dali pieniądze), byli kamienowani.
Chłopi uprawiali ziemię. Jeżeli dotknęli pieniędzy lub Kamieni Własności albo jeżeli nie wykonali pracy na polu księżycowego osła w ciągu dnia po otrzymaniu Świętych Kamieni (Chyba, że księżycowy osioł dał kamienie w zamian za pracę wykonaną z własnej woli przez chłopa.) , byli kamienowani. Mogli podkradać luksusowe przedmioty wyższym klasom (które zabezpieczały się, obkładając przedmioty pieniędzmi), zgodnie z tradycją obowiązywał ich jednak w tym umiar.
Król mógł raz na rok zmienić klasę jednej rodziny. Kamienowali chłopi Świętymi Kamieniami. Za doprowadzenie do ukamienowania (danie Świętych kamieni choremu chłopu, uprawianie ziemi seniora, danie pieniędzy księżycowemu osłu bez Świętych Kamieni, rzucanie Kamieniami Własności w Seniora (poza kamienowaniem) itp.) groziło "upieniężenie" - zarzucenie pieniędzmi na śmierć przez seniorów. Ponieważ pieniądze pochodziły z Europy, dostęp do morza był konieczny dla działania ustroju.

Maria leżała nad Morzem Czatyjskim, ale nie prowadziła odważnych wypraw morskich. Jej stolicą było Wile. Ustrój rozwijał się przez stopniowe nadawanie niewolnikom praw aż do równości wszystkich mieszkańców w 1854r. n.e. Szczyt potęgi Marii przypadał na I w. p.n.e. Kontrolowała wtedy ujścia wielkich rzek Pierwszej Usta Naror. Wtedy też zaczęto tam bić monety, nieuznawane w aeloahalindoańskim feudalizmie, ale stanowiące podstawę nowoczesnego handlu na W. A. W I w. n.e. w ujściu Byagoy powstał Kraj Rzeźników, a w III w. n.e. Aeloahalindoa ostatecznie opanowała ujście Aoanaemoy. Dalsze wojny nie przynosiły większych zmian.

Kraj Rzeźników został założony przez dezerterów z armii Aeloahalindoy i Marii. Przysięgli oni, że w zemście za zmuszanie do walki codziennie będą kogoś zarzynać. W późniejszych wiekach zarzynali zwykle zwierzęta, niekiedy zostawali najemnikami, ale niektórzy mordowali ludzi, a w skrajnych przypadkach samych siebie.

Na wschodzie Pierwszej Usta Naror żyły plemiona aeloahalindoańskie ulegające pewnym wpływom marskim, najsilniejszym na południu. Były zacofane i nie utworzyły państwa, a w XIX w. zostały opanowane przez Japończyków. Po II wojnie światowej powstały tam: niewolnicza Ogoanoa, Moiaby zajęte przez japońskich komunistów, Eygi związane z Tajwanem i feudalne Aoly.

Na Drugiej Usta Naror żyli krewniacy Aeloahalindoańczyków, jednak napływali na nią Marowie. Powstało tam państwo, w którym narastał konflikt między uprzemysłowionym południem i wiejską północą. W końcu, w 1921 r. n.e., stolica, Bea, odłączyła się wraz z południową częścią kraju i utworzyła Wolne Miasto. Z jakiegoś powodu mieszkańcy części północnej, zamiast podjąć konkretne działania, na znak protestu wybudowali na granicy połowę pałacu prezydenckiego, zaczęli wszystko robić do połowy i utworzyli Półpaństwo.

Wierzenia wysp Ustal Naror opierały się na kulcie kamieni, które to według tamtejszych mieszkańców były niezwykle stare i mądre. Najmądrzejsze z kamieni świeciły. Księżyc był drugim najstarszym kamieniem. Najstarszy kamień został dawno temu zamurowany przez przypadek przez nierozważne, żyjące jeden dzień obłoczki. Odtąd, uwięziony, musiał uczyć codziennie jednego z nich świecenia i wysyłać jako Słońce. Ziemia (jako świat, nie gleba) była betonem, którym go zamurowały i, jak każdy beton, była bezmyślna i zła.

Na Trzeciej Usta Naror, nazywanej też Wyspą Zła lub Wyspą Ziemi, znajdował się czynny wulkan. Czciciele złej Ziemi odprawiali tam swoje obrzędy. Ofiary wrzucali do wulkanu albo topili z zabetonowanymi stopami, jak mafia. Na wyspę ściągają też od niedawna europejscy sataniści.

W 1894r. zakończyła się ostatnia wojna między Marią i Aeloahalindoą. W czasie dwóch wojen światowych oba kraje rozwijały przemysł zbrojeniowy. Były gotowe walczyć po każdej ze stron, byle tylko przeciwko sobie. Strony jednak nie chciały komplikować sytuacji. Wiedziały, że jeżeli zawrą sojusz z jednym z nich, drugi dołączy do wrogów. Po zakończeniu drugiej wojny światowej Maria i Aeloahalindoa mogły dołączyć do zimnej wojny, ale pojawili się ~Coke i Daoleokynau.